INSTRUKTORZY NARCIARSTWA
- Kompetencje
i uprawnienia sitn pzn

Uczymy jazdy na nartach w przemyślany sposób

Nasi instruktorzy posiadają uprawnienia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. Jest to jedyne stowarzyszenie w Polsce przyznające stopnie instruktorskie uznawane na całym świecie. SITN PZN współpracuje z międzynarodowymi organizacjami narciarskimi – ISIA (Międzynarodowym Stowarzyszeniem Instruktorów Zawodowych), IVSI (Międzynarodowym Stowarzyszeniem Instruktorów Amatorów), IVSS (Międzynarodowym Stowarzyszeniem Sportów Śnieżnych w Szkołach i Uniwersytetach) – i na bieżąco aktualizuje program nauczania narciarstwa dostosowując go do najnowszych trendów rozwojowych występujących w krajach alpejskich i na świecie. W praktyce oznacza to, że aby zostać instruktorem narciarstwa zjazdowego PZN, trzeba przejść cały cykl szkoleń, egzaminów, sprawdzianów i zawodów, a także wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami i wiedzą w obszarze narciarstwa oraz jego nauczania.

To nie wszystko. Nasi instruktorzy posiadają 16. letnie doświadczenia w prowadzeniu szkoleń narciarskich dla osób rozpoczynających przygodę z tym sportem i osób doskonalących swoje narciarskie umiejętności. Już od 2003 roku prowadzimy 6. dniowe kursy pod patronatem Śmig, najstarszej szkoły narciarskiej w Polsce. Od tego czasu zebraliśmy moc doświadczeń pozwalających nam z przekonaniem nadal proponować taką dłuższą formę edukacji na stoku, jako zdecydowanie bardziej skuteczną niż pojedyncze, czy epizodyczne lekcje z instruktorem. Wiemy też, jak skutecznie prowadzić tego typu zajęcia, by efekty dla ich uczestników były, delikatnie mówiąc, jak najbardziej zadawalające.

To nie wszystko. Posiadamy doświadczenia w pracy na rzecz austriackich szkół narciarskich i współpracy z międzynarodowym środowiskiem instruktorskim. W Alpach uczyliśmy jazdy na nartach Austriaków, Niemców, Holendrów, Belgów i Polaków (kolejność zgodna ze stosunkiem procentowym kursantów) zgodnie z międzynarodowymi standardami w edukacji narciarskiej. Współpracowaliśmy też z koleżankami i kolegami z różnych europejskich krajów. Przy tej okazji możemy z satysfakcją potwierdzić wysokie kwalifikacje Polskich instruktorów narciarstwa i pochwalić się bardzo wysokim poziomem zadowolenia z naszych usług.

To nie wszystko, nasze zaangażowanie i fascynacja tym sportem oraz nauczaniem narciarstwa zaraża. Energia i motywacja z jaką codziennie stajemy na stoku przenosi się na uczestników naszych zajęć i powoduje, że efekty przychodzą jakby szybciej i przyjemniej. Nie oznacza to, że przychodzą same; bez Waszej koncentracji na pracy i konsekwencji w realizacji zadań, nic by się nie wydarzyło, a wszak tak wiele się dzieje na stokach w Szczyrku, czy Wiśle…

To nadal nie wszystko, bo każdy kolejny dzień powoduje, że uczymy się więcej z różnych sytuacji i od osób, które spotykamy na swojej instruktorskiej ścieżce, naszych adeptów narciarstwa.

Close Menu
Karolina+48 512 321 796
Darek+48 504 271 339