Szczyrk - miejsce śnieżnej edukacji

Na narty w Szczyrku

Nasze kursy organizowane są w Szczyrku, jednym z najbardziej interesujących ośrodków narciarskich w Polsce. Dzisiejszy zaś Szczyrk mocno dostosował swoje standardy do tych, które obowiązują w innych europejskich ośrodkach. Ilość i różnorodność tras na zboczach Małego i Dużego Skrzycznego oraz innych gór jest tu imponująca uwzględniając warunki naszego kraju. Dzięki temu możemy swobodnie dostosowywać stoki do poziomu umiejętności uczestników grupy szkoleniowej w danym dniu. Szczyrk daje ogromne możliwości w tym zakresie. Ponadto to ciekawie położona miejscowość pełna pensjonatów, hoteli, wypożyczalni nart i serwisów narciarskich, restauracji, barów i kawiarni. My zaś możemy polecić miejsca, w których np. szarlotka lub sernik na ciepło z lodami i bitą śmietaną smakują wyjątkowo… 🙂

Podstawowe informacje dotyczące Szczyrku

Szczyrk jest miastem liczącym 5,7 tys. mieszkańców, położonym w Beskidzie Śląskim, w głębokiej dolinie potoku Żylica, na wysokości 500-600 m n.p.m. Otoczony jest od północy masywem Klimczoka (1119 m n.p.m.), a od południa szczytami: Skrzyczne (1257 m n.p.m.), Malinów (1095 m n.p.m.). Urokliwe położenie miasta i jego liczne atrakcje co roku przyciągają rzesze turystów. Można usłyszeć opinie, że jest tu zlokalizowane “centrum narciarskie” Polski.

Szczyrk jest obecnie jednym z najnowocześniejszych polskich kurortów zimowych. Wszystkie ośrodki narciarskie porozumiały się w sprawie współpracy, efektem czego jest pierwszy w Polsce wspólny SKIPASS, który obejmuje: Beskid Sport Arena, Centralny Ośrodek Sportu, Szczyrk Mountain Resort. Jest to łącznie ponad 60 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności.

Dzięki licznym inwestycjom w infrastrukturę pojawiły się nowe, atrakcyjne trasy narciarskie, profesjonalne systemy naśnieżania, nowoczesne kolejki gondolowe i kanapowe. Dla narciarzy dostępny jest również darowy SKIBUS.

Szczyrk, jako jedna z najpopularniejszych zimowych miejscowości, przyciąga rzesze turystów z Polski i zagranicy. Miasto dysponuje zróżnicowaną bazą noclegową dla ponad 7 tysięcy osób. Ciekawie prezentuje się również baza gastronomiczna, w której ofercie znajdziemy kuchnię regionalną, polską, śródziemnomorską, włoską , meksykańską, orientalną i inne.

Close Menu