Program kursów, czyli jak
narty wprowadzić
w ruch kontrolowany

Nasz program nauki narciarstwa

Nasz program jest inny i taki sam względem programów alternatywnych. Inny, bo zawiera elementy oryginalne i szczegóły, w których – jak wiadomo – tkwi diabeł. Taki sam, bo nadąża za współczesnymi trendami w stylu jady i nauce narciarstwa; odnosi się i hołduje wzorcom wypracowywanym przez SITN PZN – Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. O diable i SITN-ie bardziej szczegółowo przeczytasz poniżej.

STRUKTURA I CHARAKTERYSTYKA KURSÓW DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY (od 12 lat)

Cena kursu: 800 PLN
Promocja – rezerwacja do 31.01.2020r.
700 PLN

STRUKTURA I CHARAKTERYSTYKA KURSÓW DLA DZIECI (7 – 11 LAT)

Cena kursu: 900 PLN
Promocja – rezerwacja do 31.01.2020r.
800 PLN

Narty w grupie - spotkanie integracyjne zespołów szkoleniowych

W kursie uczestniczą różne osoby z różnych miejsc na ziemi i większość z nich z początku jest zupełnie sobie nieznana. To samo dotyczy instruktorów. Zanim przystąpimy do nauki jazdy warto więc zadbać o to, by wszyscy się poznali. Wtedy z pewnością zrobi się milej, raźniej i przyjaźniej. Na wstępie omawiamy również program zajęć i dostosowujemy go do potrzeb każdej grupy. Nauka jazdy na nartach w zespole to nie tylko technika jazdy, przed nią zawsze stoją przyjazne relacje, które stwarzają bazę do efektywnego doskonalenia umiejętności.

Codzienna przyjazna nauka jazdy na nartach

Na narty rano? Tak. Codziennie ok. godziny 9:00 rozpoczynamy narciarskie szaleństwo. Przez 6 dni trwania kursu doskonalimy nasze umiejętności, by uzyskać wymarzony efekt „śmigania”. Każdego dnia przebywamy przez 5 godzin na śniegu, a przerwy spędzamy w przyjaznych miejscach, w których można rozgrzać się herbatą i dostarczyć ciału nowej porcji energii. Zajęcia dla dorosłych i młodzieży są prowadzone na dwóch poziomach: 1. stopień nauki i doskonalenia jazdy – dla osób rozpoczynających narciarską edukację oraz doskonalących swoje wstępne umiejętności narciarskie; 2. stopień nauki i doskonalenia jazdy – dla osób mających dobre podstawy narciarskich umiejętności, szczególnie dla uczestników kursów 1. stopnia.

Narty inaczej deski - najbardziej potrzebne wykłady dla początkującego narciarza

Chcemy, by nasi kursanci potrafili wybrać narty i pozostały sprzęt odpowiedni dla siebie i fachowo się nim zająć. Chcemy też, by byli świadomi tego, co robić na stoku i co jest istotą jazdy na nartach carvingowej i tradycyjnej. Pomogą w tym bez wątpienia wykłady połączone z projekcją filmów instruktażowych. Dotyczą one przede wszystkim techniki jazdy na nartach, ale również nowinek narciarskich, doboru sprzętu i jego konserwacji oraz bezpieczeństwa na stoku – czyli właśnie tego, co każdy narciarz wiedzieć powinien.
Zajęcia mają praktyczny wymiar; odnosimy się do sytuacji na stokach oraz prezentujemy przygotowanie nart do jazdy.

Analiza techniki jazdy - czyli lustro dla adepta narciarstwa

To będzie działo się przede wszystkim na stoku, choć nie jedynie, wykłady i gorące wieczorne dyskusje będą stanowić też pożywkę dla istotnych analiz. Wydaje się, że największy postęp w nauce jazdy na nartach (oraz wielu innych dyscyplinach, aktywnościach ludzkich) następuje wtedy, gdy osoba prowadząca, instruktor potrafi jak najbardziej trafnie zanalizować, na jakim poziomie jest adept, w którym miejscu najistotniej odbiega od preferowanego wzorca ruchu, a gdzie już może bazować na swoich osiągnięciach. Trafna analiza i przekazanie wartościowej informacji zwrotnej, często popartej demonstracją, przynoszą zaskakujące efekty.
W analizie, trafnej diagnozie, sugerowaniu efektywnych rozwiązań przynoszących możliwie szybki rozwój jesteśmy zdecydowanie dobrzy; poza szeroką ścieżką własnej edukacji i wieloletnich doświadczeniach w ośrodkach krajowych, mamy i w tej kwestii cenne doświadczenia poparte sukcesami wyniesione z austriackich szkół narciarskich.

Polowanie na instruktora...
Narty na wesoło

… a to już nasza mała niespodzianka … W każdym razie warto będzie wreszcie upolować tego, który serwował te wszystkie przyjemne męczarnie… 🙂

Zawody narciarskie o puchar "oślej łączki" i "pochyłego stoku"

Narciarstwo kojarzy się nam z radością, zabawą i przyjemnymi chwilami. Odrobina rywalizacji na nartach w zabawowej formie, to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, a jednocześnie świetny relaks i radosne zakończenie dnia.

Wieczorne podsumowywanie narciarskich zmagań, czyli gawędzenie w ciepłej atmosferze okolicznych chat

Przy kominku, z kubkiem czegoś gorącego w ręku najlepiej rozmawia się o minionym dniu, o małych i większych sukcesach, o pierwszych udanych skrętach, o coraz bardziej stromych stokach, czy najefektowniejszych wywrotkach dnia. Ta atmosfera góralskich chat i opowieści o wyczynach dokonanych na stoku pozostaną na długo we wspomnieniach…

Mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy na nartach

Na to dajemy gwarancję! Jazda na nartach to ogromny fun, a my jesteśmy po to, by ta radość wynikała z okiełznania dwóch desek, podporządkowania ich waszej woli oraz ze spotkania z nami i tymi, którzy również będą się uczyć.

Close Menu
Karolina+48 512 321 796
Darek+48 504 271 339